کاراکتر های معروفی که با زیبراش طراحی شده اند

شخصیت های معروفی که با زیبراش طراحی شده اند

این روز ها استفاده از زیبراش در ایران هنوز همه گیر نشده است و کلاس آموزش زیبراش شاید هنوز واژه فراگیری در جستجو های گوگل نباشد اما اگر بدانیم که شخصیت های معروفی که با زیبراش طراحی شده اند چه شخصیت هایی هستند، به اهمیت این نرم افزار در دنیا پی می بریم.
با ما در این مقاله همراه باشید تا با این شخصیت ها آشنا شویم.
در دنیای سینمایی که امروزه با سرعت نور در حال پیشرفت است ،مخاطبان از این عرضه انتظار بیشتری دارند تا کیفیت کاراکترها و بطور کلی صحنه ها و تصاویر بیشتر از پیش باشند .همین انتظار بیشتر مخاطبان در کیفیت تصاویر موجب شده است که این عرصه بیش از گذشته دچار تحول گردد و کاراکترهای مورد استفاده در پروژه های سینمایی از کیفیت و خلاقیت بالاتری برخوردار گردند.
یکی از نرم افزارهایی که تحولی عظیم در عرصه تصویر سینما را پدید آورده است ،نرم افزار زیبراش است که پروژه های عظیمی که در ادامه بدان ها اشاره خواهیم کرد را توسط آن ساخته اند.
توسط نرم افزار زیبراش میتوان کاراکترهای سه بعدی را به انضمام محیط پیرامونش طراحی نمود.
قدرت این نرم افزار چنان است که پروژه هایی که با این نرم افزار طراحی شده اند ،موفق به دریافت جایزه اسکار در بخش جلوه های ویژه شده اند.

شخصیت های زیبراش

شخصیت های معروفی که با زیبراش طراحی شده اند

قدرت زیبراش در خلق جزییات حیرت انگیز و مثال زدنی است.
کیفیت خروجی این نرم افزار باور کردنی نیست و واقعا هیچ نرم افزاری نمی تواند به چنین دقتی اقدام به خلق مدل های سه بعدی کند.
زیبراش یک نرم افزار ساخت مدل های سه بعدی و یا دو و نیم بعدی است که ترکیب بافت دهید و نقاشی را با یکدیگر منجر میشود.در زیبراش از تکنولوژی pixol استفاده شده است که اطلاعات نورپردازی ،رنگ ،عمق و جنس را برای تمامی اشیای درون یک صحنه ذخیره سازی میکند.یکی از دلایلی که استفاده از زیبراش اخیرا در پروژه های سینمایی افزایش پیدا کرده است ،استفاده از رزولوشن های بسیار بالا (بیش از 40 میلیون ضلع)در طراحی یک کاراکتر است.این نرم افزار با استفاده از سطوح دینامیک رزولوشن ،این امکان را به طراحان میدهد تا تغییرات کلی و جزئی را به یک صحنه اعمال نمایند.همچنین تمرکز زیبراش در محیط طراحی سه بعدی و دو و نیم بعدی ، واقعا مثال زدنی و عجیب است.شما به سادگی می توانید یک کاراکتر را خلق کنید یا به آن شکل و بافت بدن بدهید که حیرت انگیز است.
یکی از دلایل محبوبیت زیبراش در طراحی کاراکترها این است که میتواند جزئیاتی با فرکانس بالا را به مدل اعمال نماید که تا پیش از این ،این کار تنها با Bump map قابل اعمال بودند.سپس جزئیات بدست آمده را بصورت map های عادی استخراج نموده و بر روی مدل های ساده تر دیگر استفاده نمود.علاوه بر این میتوان این جزئیات را بعنوان Displacement Map استخراج نمود. البته در صورتیکه این کار را انجام دهید ،نسخه ساده تر نیاز به رزولوشن بالاتری دارد .همچنین میتوان پس از تکمیل یک کاراکتر آن را بر روی یک پس زمینه قرار داد تا صحنه ای دو و نیم بعدی را منجر شود.پس از آن طراح میتواند کاراکتر سه بعدی دیگری را طراحی نموده و بر روی همان بکگراند قرار داده تا صحنه ای پیچیده را بدون درگیر نمودن cpu طراحی نمایند.
امروزه از زیبراش بطور گسترده در اکثر پروژه های فانتزی استفاده میشود و در واقع کمتر پروژه ای است که بدون کمک زیبراش کاراکترهای خود را طراحی نموده باشد.در این مورد میتوان به پروژه های سینمایی : هالک افسانه ای ،آواتار ،ارباب حلقه ها ،انتقام جویان ،ترون ،دزدان دریای کارائیب ،مرد آهنی ،شگفت انگیز ،مرد عنکبوتی ،حاشیه اقیانوس آرام ،سفر به ستاره تاریکی ،لنگرهای نازیبا و در بخش کارتونی به مواردی چون من نفرت انگیز ،رنگو ،گیسو کمند ،رالف خرابکار و … اشاره نمود.
برای یاد گیری حرفه ای زیبراش ، می توانید در کلاس آموزش حرفه ای زیبراش در آموزشگاه کامپیوتر پرتو شرکت نمایید.
ما در کنار شما هستیم و نمونه کار های شاگردان پرتو، منحصر به فرد و زیباست.

شخصیت های زیبراش

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقاله
شخصیت های معروفی که با زیبراش طراحی شده اند
نام مقاله
شخصیت های معروفی که با زیبراش طراحی شده اند
خلاصه
شخصیت های معروفی که با زیبراش طراحی شده اند
نویسنده
منتشر کننده
آموزشگاه کامپیوتر پرتو
لوگو