کلاس آموزش اتوکد دوبعدی و سه بعدی

بهترین اساتید کامپیوترمدرس کلاس آموزش اتوکد دوبعدی و سه بعدی مهندس سید حسین شفاعت یکی از بهترین اساتید آموزش حرفه ای اتوکد در تهران هستند که 20 سال سابقه تدریس نرم افزار های معماری را دارند

پیش نیاز کلاس آموزش اتوکد دوبعدی و سه بعدی : ویندوز

نرم افزاری که بهتر است قبل از شرکت در کلاس آموزش حرفه ای اتوکد بلد باشیم : ویندوز

شما می توانید در کلاس آموزش اتوکد دوبعدی و سه بعدی به صورت حضوری ، خصوصی یا آنلاین ثبت نام کنید

آموزشگاه اتوکد

نرم افزار اتوکد چیست؟

نرم افزار AutoCAD ، جهت ترسیم نقشه های مهندسی و صنعتی ایجاد گردید. این نرم افزار یکی از محصولات قدرتمند شرکتی آمریکایی به نام AutoDesk می باشد که از سال 1982 وارد عرصه نرم افزار جهان گردیده است. از زمان ورود این نرم افزار تاکنون ، نسخه های فراوانی عرضه گردیده است که هر کدام امکانات و قابلیت های متنوعی را شامل میشده است. نرم افزار قدرتمند اتوکد ، امکان استفاده از محیط های دو بعدی و سه بعدی را برای کاربران خود فراهم می کند. شما با داشتن نرم افزار اتوکد ، میتوانید میز و وسایل نقشه کشی مهندسی را به کلی کنار بگذارید و تمام کارهای نقشه کشی و مهندسی خود را درون کامپیوتر شخصی خود به راحت ترین شکل ممکن انجام دهید.
عبارت CAD که درون نام نرم افزار اتوکد قرار گرفته است به عنوان اختصار کلمه Computer Aided Drafting و به معنای ترسیم فنی به کمک کامپیوتر می باشد. نرم افزار اتوکد یکی از اولین نرم افزار های طراحی به کمک کامپیوتر بود که میتوانست بر روی کامپیوترهای شخصی کاربران اجرا شود. در نسخه های ابتدایی نرم افزار اتوکد ، فقط امکان ترسیم خط، چند ضلعی، دایره ، کمان و متن وجود داشت.
از اواسط سال 1990 میلادی ، شرکت AutoDesk درون نرم افزار اتوکد، ابزار های کاملتری را برای طراحی های دو بعدی و طراحی های سه بعدی ایجاد کرد. البته سالهای زیادی طول کشید تا بخش های دو بعدی و سه بعدی نرم افزار اتوکد شکل جامع و کاملی به خود بگیرد.
در نسخه های بعدی نرم افزار اتوکد که در سال 2007 عرضه شد، امکان استفاده از ابزار ها و قابلیت های سه بعدی پیشرفت چشمگیری داشت و امکان پیمایش Objectها در نمای سه بعدی و همچنین رندرینگ پیشرفته نیز به این نرم افزار قدرتمند اضافه گردید.

اهداف کلاس آموزش اتوکد دوبعدی و سه بعدی

دانشجویان با محیط کاربری و اهداف نرم افزار اتوکد سه بعدی آشنا می شوند.
دانشجویان طراحی حجم ها با استفاده از آبجکت های آماده را فرامی گیرند.
دانشجویان دستورات ساخت حجم بر اساس مقطع و مسیر را می آموزند.
دانشجویان می توانند دستورات ویرایش حجم ها را بکارگیرند.
دانشجویان با با احجام Surdace ، Mesh و Solid آشنا می شوند.
دانشجویان پس از پایان دوره می توانند یک طرح سه بعدی از طرح خود داشته باشند.
دانشجویان با ابزار ها و دستورات نرم افزار اتوکد به صورت کامل آشنا خواهند شد.
هنرجویان در پایان دوره می توانند Object های دو بعدی و سه بعدی طراحی نمایند.
هنرجویان خواهند توانست نقشه های مورد نیاز خود را طراحی کنند.

مخاطبین کلاس آموزش اتوکد دوبعدی و سه بعدی در آموزشگاه کامپیوتر پرتو!

شرکت در دوره آموزشی اتوکد فقط مختص به دانشجویان رشته کامپیوتر نیست.

شرایط سنی برای شرکت در دوره به هیچ عنوان ملاک نیست، دانشجویانی از ۱۳ سال تا ۵۰ سال داشته ایم و داریم.

تمام افرادی که می خواهند با نقشه کشی، پاسخگوی نیاز های خود باشند و یا در بازار کار، فعالیت کنند

تمام افرادی که به دنبال شغل دوم پردرآمدی هستند.

فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف در رشته های مختلف.

دانش آموزانی که به نرم افزار های معماری، فنی و نقشه کشی علاقه مند هستند.

افرادی که می خواهند به صورت عملی و حرفه ای با اتوکد کار کنند.

دانشجویان رشته های معماری، برق و الکترونیک

افرادی که می خواهند  در بازار کار، نقشه های حرفه ای طراحی و ویرایش کنند.

دانشجويان معماری وعمران و تمامی رشته های فنی ومهندسی كه تمايل به ترسيم نقشه های سه بعدی بصورت دقيق دارند.

بهترین کلاس آموزش اتوکد

همه چیز در مورد کلاس آموزش اتوکد دوبعدی و سه بعدی

نرم افزار فنی مهندسی اتوکد ، یکی از محبوبترین و پرکاربردترین نرم افزارهای حوزه مهندسی است که در رشته های معماری ، عمران ، صنایع ، پزشکی ، معدن ، نقشه برداری و یا حتی نجوم کاربرد دارد.آموزشگاه کامپیوتر پرتو بنابر تایید دانشجویان آکادمی ، یکی از برترین آموزشگاه ها در سطح تهران است که نسبت به برگزاری دوره های اتوکد اقدام نموده است .در صورتیکه علاقمند به فراگیری نرم افزار اتوکد هستید ، میتوانید این دوره را در محیطی کاملا حرفه ای و بصورت پروژه محور ، زیر نظر مجرب ترین اساتید حوزه معماری فراگیرید.
آموزشگاه کامپیوتر پرتو با سابقه طولانی مدت و درخشان خود در زمینه برگزاری دوره های آموزشی اتوکد دو و سه بعدی ویژه ورود به بازار کار ، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد .

نرم افزار AutoCAD یکی از مهمترین و پرکاربردترین نرم افزارهای طراحی های دو و سه بعدی و همچنین ترسیم فنی است. این نرم افزار که برای نخستین بار در سال 1982 توسط شرکت Autodesk طراحی شد، یکی از نخستین نرم افزارهای طراحی به کمک کامپیوتر بود که کاربران می توانستند آن را بر روی کامپیوترهای شخصی خود اجرا کنند. نرم افزارهای اولیه به کاربران این امکان را می دادند تا فقط به ترسیم خط، چند ضلعی، دایره، کمان و متن بپردازند. با این وجود، از اواسط سال 1990 میلادی بود که نرم افزار اتوکد ابزارهای کاملتری را برای طراحی های دو بعدی و ابزارهای جدیدی را برای طراحی های سه بعدی ایجاد نمود. در نهایت در ورژن 2010 نرم افزار اتوکد، این قابلیتها با ویژگیهایی نظیر دستورالعملهای پارامتریک و و امکان استفاده از قابلیت Mesh Modeling به اوج کارآیی و توانایی در طراحی و اجرای پروژه های دو و سه بعدی رسید.امروزه بخش سه بعدی اتوكد را ميتوان يكي از بخش های كامل سه بعدی ساز در ميان نرم افزارهای حال حاظر دنيا دانست.اين نرم فزار با توجه به عمومی بودن بين تمامی رشته های فنی و مهندسی دارای محبوبيت خاصی می باشد.
هنرجویان دوره آموزش اتوکد سه بعدی به صورت اصولی و پایه ای می توانند با تمام مطالب و قوانین این نرم افزار قدرتمند آشنا می شوند. آموزشگاه کامپیوتر پرتو ، یکی از مهم ترین سیاست های کاری خود را ، آخرین استانداردهای روز دنیا قرار داده است و سعی در انتقال این اطلاعات به صورت اصولی به هنرجویان عزیز دوره آموزش اتوکد سه بعدی دارد.

بازار کار اتوکد

در خصوص بازار کار اتوکد توجه به این نکته لازم است که برای جذب شدن به بازار کار، محیط و منطقه جغرافیایی تاثیر بسزایی در میزان بازار کار و کسب درامد شما خواهند داشت .استخدام در شهرهای بزرگ به دلیل تعدد پروژه های ساختمان سازی و افزایش روز افزون آن ، به مراتب آسان تر از استخدام شدن در شهرهای کوچک و با بافت سنتی است .از دیگر بسترهای استخدام در حوزه اتوکد ، میتوان به پروژه های سد سازی ، تونل ، زیر گذر و … نیز اشاره کرد که در ایران بازار کار نسبتا خوبی دارد .
اما در صورتیکه قصد مهاجرت داشته باشید ، لازم است تا در خصوص بازار کار و نحوه جذب در شرکت های مهندسی و یا دولتیِ کشور مورد نظر خود تحقیق نمایید .زیرا همانطور که در ایران مناطق سنتی و مدرن بر نحوه جذبِ متقاضیان به بازار کار تاثیر گذار ب.د ، در خارج از کشور نیز میزان جذب بشکل مستقیم با مدرن بودن کشور مورد نظر رابطه دارد .

اما نکته ای که نباید آن را از یاد ببرید ، توجه به این مهم است که رفته رفته طرح های دوبعدی جای خود را به طرح های سه بعدی میدهند و در صورتیکه طراحی شما در حوزه سه بعدی قوی تر از طراحی دو بعدی باشد ، شانس بیشتری برای جذب به بازار کار خواهید داشت .

سیستم مورد نیاز اتوکد

مشخصات سیستمی برای نصب اتوکد، بستگی به ورژن و یا نسخه نصبی این نرم افزار دارد.بدین منظور میتوانید به راهنمای مشخصات سیستمی ورژن مورد نظر خود ، موجود در وبسایت اصلی این نرم افزار https://www.autodesk.com مراجعه نمایید
اما برای نصب آخرین ورژن این نرم افزار تا به امروز که نسخه 2019 است میتوانید از راهنمای زیر استفاده نمایید :

حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب اتوکد
OS: Windows 7 SP1 with Update KB4019990 (32-bit & 64-bit) , Windows 8.1 with Update KB2919355 (32-bit & 64-bit) , Windows 10 Anniversary Update (64-bit only) (version 1607 or higher)
Processor: 2.5-2.9 gigahertz (GHz) or faster
Memory: 8 GB
Display: 1920 x 1080 with True Color
Graphics: 1 GB GPU with 29 GB/s Bandwidth and DirectX 11 compliant
Storage: 6GB

سیستم پیشنهادی برای نصب اتوکد :

OS: Windows 7 SP1 with Update KB4019990 (64-bit) , Windows 8.1 with Update KB2919355 (64-bit) , Windows 10 Anniversary Update (64-bit only) (version 1607 or higher)
Processor: 3 gigahertz (GHz) or faster
Memory: 16GB
Display: 1920 x 1080 recommended
Graphics: 4 GB GPU with 106 GB/s Bandwidth and DirectX 11 compliant
Storage: 6GB

این نرم افزار ، برای نصب ، نیاز به نصب نرم افزار NET Framework Version 4.7 دارد

علاوه بر این ، نرم افزار اتوکد شامل مجموعه های دیگری است که برای نصب آن ها نیاز به مشخصات ذکر شده خواهید داشت :

AutoCAD Map 3D
Disk Space: 16GB
Memory: 16GB
64Bit OS Only

AutoCAD Plant 3D
Disk Space: 8GB
64Bit OS Only

AutoCAD Architecture
Disk Space: 10GB

AutoCAD MEP
Disk Space: 12GB

AutoCAD Electrical
Disk Space: 12GB

بهترین آموزشگاه اتوکد در تهران

آموزش فشرده اتوکد

کلاس خصوصی اتوکد
شرکت در دوره های آموزش اتوکد به دو شکل گروهی و خصوصی امکان پذیر است .
مدت زمان اتمام دوره های گروهی طبق چارت سازمانی و بر اساس مدت زمان مشخص و غیر قابل تغییری معین شده است .شهریه این دوره های نیز از سوی سازمان فنی و حرفه ای مشخص شده و تعرفه ای هر سال از اردیبهشت ماه لغایت پایان فروردین ماه سال بعد معتبر هستند .
اما بنابر دلایلی ممکن است دانشجو تمایل به شرکت در دوره های خصوصی داشته باشد .
در صورت انتخاب نحوه تشکیل دوره بشکل خصوصی ، دانشجو میتواند مدت زمان اتمام دوره را متناسب با درخواست خود کوتاه و یا مدت دار نماید .بدین معنی که دانشجو خواهد توانست کلاس های را بشکل شناور ، در تمام روزهای هفته و یا هر چند روز یکبار (بنابر صلاحید خود) انتخاب نماید .اما این مدت نباید بیش از 15 روز به طول بیانجامد .
از دیگر تفاوت های کلاس های خصوصی با گروهی تعداد ساعات مورد نیاز برای اتمام دوره است.تعداد ساعات تدریس شده در دوره های خصوصی کمتر از دوره های گروهی است و دانشجو میتواند دوره مورد نظر خود را در مدت کوتاهتری بهاتمام برساند .
نکته : مباحث تدریسی در دوره های خصوصی معادلِ دوره های گروهی میباشد و در صورتیکه دانشجو مایل به آموزش مطالب بیشتر از سرفصل های استاندارد باشد ، میتوانید مراتب را به آموزشگاه اطلاع داده و نسبت به آموزش سرفصل های بیشتر اقدام نماید .
هزینه کلاس های خصوصی بصورت ساعتی محاسبه شده و برای شروع دوره ، لازم است تا نسبت به رزرو حداقل 6 ساعت آموزشی اقدام نمایید .
همچنین دانشجو مختار است کلاس های خود را بشکل حضوری ، مجازی و یا ترکیبی از این دور روش برگزار نماید .

هزینه کلاس اتوکد

هزینه تمام شده کلاس اتوکد بستگی به روشی دارد که دانشجو مایل است کلاس خود را بگذراند.
در صورتیکه مایل به گذراندن دوره بشکل گروهی باشید ، لازم است تا مبلغ شهریه را بصورت ثابت و بر طبق جدول تعرفه های سازمان فنی و حرفه ای پرداخت نمایید .
اما بر خلاف دوره های گروهی ، هزینه کلاس های خصوصی بصورت ساعتی مشخص میگردند و برای شروع دوره لازم است تا نسبت به رزرو حداقل 6 ساعت ، اقدام نمایید .همچنین در صورت تمایل به شرکت در دوره بشکل خصوصی ، میتوانید سرفصل هایی بیش از موارد استاندارد و مشخص شده را از آموزشگاه درخواست نمایید که در این صورت تعداد ساعات مازاد ، بر اساس میزان سرفصل های شما محاسبه خواهد شد .

روش پرداخت شهریه در کلاس های گروهی بدین صورت است که لازم است در اولین جلسه حضور در کلاس نسبت به تسویه دوره اقدام نمایید .
اما در مورد کلاس های خصوصی ، دانشجو قادر است تا مبالغ را بصورت قسط بندی و مرحله ای پرداخت نماید .

سرفصل های دوره آموزش اتوکد جامع

 • معرفی درس، روند ترم و آشنایی با محیط نرم افزار اتوکد
 • آشنایی با تنظیمات کلی نرم افزار اتوکد
 • آموزش نحوه استفاده از ابزار های طراحی و ویرایش در نرم افزار اتوکد
 • آموزش کار با دستورات خط فرمان در نرم افزار اتوکد
 • آموزش تنظیمات ناحیه کاری در نرم افزار اتوکد
 • آموزش مساحت خوانی ، دوران و … در نرم افزار اتوکد
 • آموزش تنظیم سیستم های اندازه گیری و مقیاسها در نرم افزار اتوکد
 • آموزش نقطه گذاری و انواع مختصات در نرم افزار طراحی اتوکد
 • آموزش تنظیم انواع خطوط و ضخامت قلم در نرم افزار اتوکد
 • آموزش رسم اشکال پیچیده در نرم افزار اتوکد
 • آموزش روش ایجاد و استفاده از متون در نرم افزار اتوکد
 • آموزش تعریف سبک ابعاد اختصاصی در نرم افزار اتوکد
 • آموزش روش ایجاد و درج نمادها در نرم افزار اتوکد
 • آموزش استفاده از لایه ها و قابلیت های آنها در نرم افزار اتوکد
 • آموزش شیت بندی در نرم افزار اتوکد
 • آموزش استفاده از تراز در نرم افزار اتوکد
 • آموزش رسم نقشه های متعدد در نرم افزار اتوکد
 • آموزش تدریس فرمان های مورد نیاز برای ترسیم یک اتاق در نرم افزار اتوکد

کلاس آموزش اتوکد با مدرک بین المللی

یکی از موارد مهمی که افراد در مزان مشاوره و ثبت نام از ما سوال میکنند ، در مورد نوع مدرکی است که در پایان دوره به دانشجویان تقدیم میگردد.زیرا برخورداری از مدرک معتبر یکی از شرایط استخدامی در ادارات دولتی و یا سازمان های خصوصی است .هعلاوه بر این ، مدرکی که امکان ترجمه شدن را داشته باشد ، قابلیت استفاده در کشورهای دیگر برای استخدام شدن را دارد .
آمزشگاه کامیپوتر پرتو ، با به ثبت رساندن خود در سازمان فنی حرفه ای و نهادهای دولتی ، مجاز به صدور انواع مدارک رسمی و بین المللی را دارد .
شرط اخذ مدرک از سوی آموزشگاه ، ارائه پروژه های متعددی است که اساتید در طول ترم مشخص نموده و دانشجویان در صورت درخواست مدرک ، ملزم به تحویل آن ها به اساتید و آموزشگاه هستند.در صورتیکه پروژه ها ، از سوی اساتید مورد قبول واقع گردند ، خواهید توانست درخواست صدور مدرک را به آموزشگاه ارائه داده و منتظر صدور آن از جانب نهادهای مربوطه باشید .

نظر دانشجویان کلاس آموزش اتوکد دوبعدی و سه بعدی آکادمی پرتو

نظرات دانشجویانمهدیه کمالی

دانشجوی کلاس آموزش جامع اتوکد– Autocad

اساتید حرفه ای و کیفیت آموزشی بسیار بالا بود، برای دوره های بعدی نیز حتما این موسسه را انتخاب خواهم کرد.

نظرات دانشجویان

محمد براتی

دانشجوی کلاس آموزش خصوصی اتوکد

به علت برخورد خوب و مناسب و امکانات آموزشی و کیفیت استاد در این دوره ثبت نام کردم و بسیار راضی هستم.

نظر دانشجویانجهان رحمانی

دانشجوی کلاس آموزش اتوکد

کلاس بسیار عالی بود و خیلی استفاده کردم، از تمام پرسنل و استاد بسیار سپاسگذارم.

سوالات متداول دانشجویان کلاس آموزش اتوکد دوبعدی و سه بعدی

در کلاس آموزش اتوکد دوبعدی و سه بعدی ، ورژن 2020 نرم افزار اتوکد تدریس می گردد

چنانچه در کلاس گروهی ثبت نام کنید  ،حدودا 2 ماه و چنانچه در کلاس آموزش خصوصی اتوکد شرکت کنید بین دو تا سه هفته طول زمان کلاس اتوکد است

شما به نقشه کسی انواع فضاها مسلط خواهید شد و می توانید به سادگی وارد بازار کار شوید

استاد کلاس آموزش اتوکد دو بعدی و سه بعدی ، مهندس حسین شفاعت یکی از با تجربه ترین و حرفه ای ترین اساتید معماری در تهران است

تمام آموزش های کلاس اتوکد  ،عملی و پروژه محور است و تمام نکات و سرفصل های گفته شده به شما تدریس می گردد.تمرین ها بر روی پروژه های واقعی انجام می پذیرد

کلاس آموزش اتوکد مقدماتی تا پیشرفتهکلاس آموزش اتوکد مقدماتی تا پیشرفته

آموزشگاه کامپیوتر پرتو ، جزو برترین آموزشگاه های  تهران است که نسبت به برگزاری کلاس اتوکد مقدماتی تا پیشرفته اقدام مینماید .
متقاضیان گذراندن این دوره آموزشی میتوانند کلاس های خود را بصورت حضوری و یا مجازی طی نمایند و برای ورود به بازار کار آماده گردند .
روش تدریس در کلاس های اتوکد بصورت کاملا پروژه محور و حل المسائلی است و دانشجویان ملزم به ارائه پروژه های متعدد در طول ترم خود هستند.
همچنین لازم به ذکر است تمامی مباحث نرم افزار اتوکد بصورت جامع بوده و سرفصل های اتوکد دو بعدی و اتوکد سه بعدی را شامل میگردد.

مدت زمان یادگیری اتوکد

مدت زمان یادگیری اتوکد به نحوه برگزاری کلاس باز میگردد و به اینکه دانشجو دوره خود را بصورت حضوری و گروهی انتخاب نموده است و یا خصوصی و مجازی.
شرکت در دوره های گروهی مستلزم مدت زمانی در حدود 2 ماه است و این در حالی است که مدت زمان شرکت در دوره های خصوصی کاملا مطابق با نظر شخصِ دانشجو است .بدین منظور دانشجو میتواند تایم های مورد نظر خود را به واحد آموزش اعلام نموده و بصورت شناور و یا ثابت در کلاس های حضور یابد.مدت زمان اتمام دوره های خصوصی از دو هفته الی 2 ماه است که متناسب با نظر دانشجو تعیین میگردد .
لازم به ذکر است که تعطیلات رسمی به مدت زمانِ ذکر شده اضافه خواهند شد .به عنوان مثال در تعطیلات رسمی عید نوروز ، امکان برگزاری کلاس های گروهی مقدور نمیباشد و تنها کلاس های مجازی قابلیت برگزاری را درصورت ابزار تمایل دانشجو ، خواهند داشت

در صورتیکه  پیرامون کلاس آموزش اتوکد دوبعدی و سه بعدی مقدماتی تا پیشرفته سوال و یا نظری دارید ، آن را در این قسمت برایمان بنویسید

4 پاسخ
  • آکادمی پرتو
   آکادمی پرتو گفته:

   با سلام جناب امین.
   در بهترین آموزشگاه کامپیوتر، تمام آموزش ها من جمله دوره آموزش جامع اتوکد دو بعدی ، به صورت کاملا پروژه محور تدریس می شوند.

   با سپاس

   پاسخ
  • آکادمی پرتو
   آکادمی پرتو گفته:

   سلام.
   هیچ مدرک بین المللی به معنایی که شما مد نظرتان هست در ایران وجود ندارد چرا که هیچ شرکت بین المللی آموزشی در ایران فعالیت نمی کند اما تمامی مدارک معتبر مانند مدارک آموزشگاه کامپیوتر پرتو ، قابل ترجمه می باشند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به این دوره آموزشی امتیاز دهید.
product image
امتیاز دوره از نظر آموزشگاه پرتو :
1star1star1star1star1star
امتیاز دوره از نظر هنرجویان آموزشگاه :
3.5 based on 53 votes
برگزارکننده دوره :
آموزشگاه کامپیوتر پرتو
عنوان دوره :
کلاس آموزش اتوکد دوبعدی و سه بعدی
ثبت نام در دوره :
IRR 9500000
ظرفیت دوره :
Available in Stock
مشاوره و ثبت نام -02166959852
×