کلید میانبر چیست

در دنیای پر سرعت امروز که انسان برای امور خود وقت کمی دارد و تمایل دارد که امور خود را در کمترین زمان ممکن به پایان برساند ،استفاده از میانبرها در انجام وظایف در کمترین زمان ممکن از اهمیت زیادی برخوردار است.در این مقاله خیلی سریع و ساده سعی داریم بگوییم که کلید میانبر چیست . ما در آموزشگاه کامپیوتر ، همواره سعی کرده ایم سریع ترین و جذاب ترین کلید های میانبر را برای شما معرفی کنیم.
در دنیای کامپیوتر نیز این راه های میانبر به وسیله ترکیبی از کلید ها امکان پذیر است که با نام کلیدهای میانبر ،شورتکات ها ،شتاب دهنده ها و … شناخته میشوند.با ما در معرفی Shortcut همراه باشید.

کلید میانبر چیست

چگونگی استفاده از میانبر ها به گونه ای است که همانطور که در قبل تر نیز عنوان شد ،باید به منظور هدف خاصی از ترکیب حداقل دو یا تعداد بیشتری کلید استفاده نمود.این الزام در استفاده همزمان کلید ها با علامت “+” نشان داده میشوند.به عنوان مثال برای کپی نمودن یک فابل لازم است تا با موس ابتدا آن را هایلایت نموده و سپس بر روی آن کلیک راست نموده و از طریق فایل منوی باز شده گزینه کپی را انتخاب نموده .حال آنکه در صورتیکه کلید کپی میانبر را بشناسید میتوانید تنها با فشردن کلیدهای Ctrl+C آن فایل را در کمترین زمان ممکن و بدور از طی فرایند طولانی ،توسط موس ، کپی نمایید.

بطور کلی میانبر ها را میتوان در دو دسته جای داد که کاربردهای متفاوت و هدف یکسانی دارند.
این دو دسته عبارتند از :
• میانبرهای کیبورد
• فایل های میانبر

کلید میانبر چیست
میانبرهای کیبورد

کلمه “میانبر” در معنای عام در مورد کلیدهای کیبورد بکار برده میشود زیرا کاربرد بیشتری در برابر دیگر میانبرها دارند.همانطور که در بالاتر نیز عنوان شد ،میانبر در اینجا به معنی ترکیب نمودن و استفاده همزمان از دو یا چند کلید کیبورد است که با فشار دادن همزمان آن ها عملی خاص در سیستم شما اتفاق میافتد.به عنوان مثال کلید ترکیبی Ctrl+P

فایل های میانبر

فایل های میانبر در سیستم های عامل کاربرد دارند و لینکی به فولدر اصلی دارند.توسط اجرای این نوع از میانبرها ،آن برنامه اجرا میشود و یا آن فولدر باز میشود.این نوع از میانبرها مناسب افرادی است که از فولدرها استفاده زیادی دارند.
بر روی سیستم عامل ویندوز ،فایل های شورتکات با آیکونی نمایش داده میشوند و در کنار آن ها یک علامت فلش وجود دارد.علاوه بر این در زمانیکه فایل های شورتکات بصورت دستی ساخته شوند در انتهای نام آن ها یک خط تیره به علاوه کلمه shortcut نمایش داده میشود.

نکاتی در استفاده از کلیدهای میانبر :
• در زمان استفاده از کلیدهای میانبر ،فرقی ندارد که آن ها را بزرگ و یا کوچک انتخاب نمایید و اصطلاحا case sensitive نیستند.
• کلیدهای میانبر جهانی نیستند.بدین معنی که از کلیدی بر روی سیستم عامل ویندوز کاربردی دارد ،لزوما همان عملکرد را در سیستم عامل مک و یا لینوکس ندارد و ممکن است کارایی دیگری داشته باشد و یا کلا بلا استفاده باشد.