کاربرد نرم افزار ایندیزاین

کاربرد نرم افزار ایندیزاین

این مقاله پیرامون کاربرد نرم افزار ایندیزاین است.نرم افزاری که کمی تا قسمتی پیچیده به نظر می رسد.اما سعی می کنیم به بهترین نحو ممکن کاربرد نرم افزار ایندیزاین را برای شما توضیح دهیم ، پس با ما همراه باشید

در گذشته ویراستاران ،طراحان صفحه و نویسندگان ،برای آماده سازی پروژه های خود زمان زیادی را صرف میکردند. مرحله نگارش تا چاپ یک کتاب مدتی بسیار زیاد طول میکشید و این موضوع ماه ها زمان لازم داشت.علاوه بر اتلاف وقت بسیار زیاد ،نتیجه کار بشکل امروزی جذاب و زیبا نبود.اما امروزه به لطف نرم افزارهای صفحه آرایی موجود در بازار عمل صفحه آرایی با طرافیت و زیبایی جذابی صورت گرفته و در کمترین زمان ممکن این عمل شدنی است.یکی از این نرم افزار ها ،نرم افزار ایندیزاین است.

نرم افزار ایندیزاین یکی از موفق ترین نرم افزارهای تولیدی توسط شرکت ادوبی است و در جهت نشر رو میزی ،صنعت چاپ ،صفحه آرایی و طراحی صفحات در سطح جهان با استقبال انبوه هنرمندان ،طراحان گرافیک و … مواجه گردیده.

ما در آموزشگاه کامپیوتر پرتو، در طول روز ، با انبوهی از مراجعه کنندگان طرفیم که می خواهند پیرامون این نرم افزار اطلاعاتی را کسب کنند.

پیش شروع به خواندن این مقاله، لازم است ذکر کنیم که کلاس آموزش ایندیزاین به صورت حرفه ای در آموزشگاه کامپیوتر پرتو برگزار می گردد.

از جمله موارد استفاده نرم افزار ایندیزاین میتوان به طراحی و صفحه آرایی انواع مجلات ،کتاب ،بروشور ،روزنامه ،اگهی های تبلیغاتی و … اشاره نمود.

از نرم افزار ایندیزاین علاوه بر موراد بالا میتوان در ایجاد و ویرایش فایل های تصویری بصورت در کنار هم قرار دادن عناصر نگاره ای و متون نیز بشکلی غیر مستقیم بهره برد.

کاربرد های نرم افزار ایندیزاین

 1. طراحی انواع کارت ویزیت ،پوستر ،بروشور ،کاتالوگ و …
 2. طراحی انواع آگهی های تبلیغاتی اعم از تبلیغاتی دیجیتالی و تبلیغات چاپی
 3. طراحی انواع مجلات ،روزنامه ،بنر ،قرار داد ،فاکتور و …
 4. طراحی انواع دکمه برای وب سایت ها
 5. طراحی انواع تقویم یا سالنامه ،گزارش های سالیانه ،خبرنامه ،رزومه
 6. طراحی انواع کتاب اعم از کتب الکترونیکی و یا چاپی ،جزوات و یا کتب درسی
 7. طراحی انواع اینفوگرافی ،منوی رستوران ها ،جداول و تصاویر روی جلد
 8. همخوانی نرم افزار با دیگر نرم افزار های شرکت ادوبی که در حزه گرافیک به کار میروند و ممکن است در وند انجام پروژه به کمک شما بیایند نظیر : ایلاستریتور ،فتوشاپ ،فلش و …
 9. افزایش سرعت طراحی و چاپ با امکان غلط یابی خودکار
 10. برخورداری از ابزارهای قدرتمند جهت تایپو گرافی ،پاراگراف بندی ،اعواج و …

علاوه بر موراد بالا میتوان به مواردی که در زیر بیان میشود نیز بعنوان شاهکارهای عملیاتی ایندیزاین نام برد:

 • طراحی انواع لوگو و تصاویر برداری و یا وکتور

برای خلق تصاویر برداری اکثر طراحان نرم افزارهای کورل و یا ایلاستریتور استفاده میکنند .اما جالب است بدانید که از نرم افزار ایندیزاین نیز بعنوان نرم افزار یقدرتمند در این زمینه میتوان استفاده نمود.

 • طراحی افکت های متنی در کاربرد نرم افزار ایندیزاین

در زمینه ساخت افکت های متنی دو نرم افزار فتوشاپ و ایندیزاین مورد استفاده قرار میگیرند.اما در صورتی که نیاز به ساخت سریع افکت با کیفیت بالایی داشته باشید ،نرم افزار ایندیزاین نسبت به فتوشاپ ارجحیت بیشتری دارد.این در حالی است که در صورت استفاده از فتوشاپ ،این کار نیاز به زمانی چند ساعته دارد.

 • اضافه کردن بافت و جلوه های ویژه به اشیا

پنل افکت در ایندیزاین برای هر طراحی جذابیت های خاص خودش را دارد که توسط این افکت ها میتواند جلوه های ویژه ای را به هر شی یا متنی بدهد.

 • ساخت ایپاپ (EPUB یا نشریات الکترونیکی پیشرفته)

نشریات الکترونیکی انقلابی در انتشارات جهانی بوجود اورد.با همه گیر شدن تلفن های همراه و تغییر سبک زندگی افراد و تمایل افراد به استفاده از زمان اندک خود به بهترین نحو ،استفاده از نشریات الکترونیکی بسیار رواج یافته است.در حالیکه بسیاری افراد استفاده از نرم افزار ایندیزاین را برای ساخت کتاب های الکترونیکی معمولی مانند Ebook مناسب میدانند ،اما لازم به ذکر است که استفاده از ایندیزاین برای طراحی نشریات الکترونیکی پیشرفته با فرمت EPUB نیز بسیار مورد استقبال طراحان قرار گرفته است.

یادگیری نرم افزار ایندیزاین کمی دشوار است.نه به علت سختی کار با نرم افزار، بلکه به علت گنگ بودن ابزار ها و جدید بودن آنها به نسب سایر نرم افزار های صفحه آرایی.

ما در آموزشگاه کامپیوتر پرتو ، در دروه های تخصصی ایندیزاین ، اقدام به آموزش صفحه آرایی با نرم افزار ایندیزاین می کنیم و استادهای حرفه ای که همگی در صفحه آرایی مجلات اینترنتی و چاپی حرفه ای هستند، این نرم افزار را به شما آموزش می دهند.

صفحه آرایی در ایندیزاین

امیدواریم با خواندن این مقاله ی کوتاه ، با کاربرد های نرم افزار ایندیزاین آشنا شده باشید.

شاید بهتر باشد قبل از شرکت در کلاس ایندیزاین ، کمی نرم افزار فتوشاپ را بلد باشید و با این نرم افزار قدرتمند کار کنید که برای این کار لازم است در کلاس آموزش فتوشاپ شرکت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مقاله
کاربرد نرم افزار ایندیزاین
نام مقاله
کاربرد نرم افزار ایندیزاین
خلاصه
این مقاله پیرامون کاربرد نرم افزار ایندیزاین است.نرم افزاری که کمی تا قسمتی پیچیده به نظر می رسد.اما سعی می کنیم به بهترین نحو ممکن کاربرد نرم افزار ایندیزاین را برای شما توضیح دهیم ، پس با ما همراه باشید
نویسنده
منتشر کننده
آموزشگاه کامپیوتر پرتو
لوگو
مشاوره و ثبت نام -02166959852
×