چگونه در مایا حرفه ای شویم

نرم افزار های مدلسازی انواع و اقسام متفاوتی دارند و باید بدانید که هیچ دو نرم افزاری در زمینه مدلسازی و یا انیمیشن سازی با نرم افزار دیگر شباهت ندارد. ممکن است سال ها سابقه کار با یک نرم افزار مدلسازی و یا انیمیشن سازی را داشته باشید و حالا نیاز باشد تا با نرم افزار دیگری هدف خود را دنبال کنید .لذا باید روشی درست را برای یادگیری آن نرم افزار بکار گیرید.حتما می پرسید که چگونه در مایا حرفه ای شویم ؟ ما در این مقاله به این سئوال مهم پاسخ می دهیم.
یکی از نرم افزارهایی که در زمینه ساخت انیمیشن و یا مدل های سه بعدی مورد استفاده قرار میگیرد ،نرم افزار مایا است. لذا در این مقاله تصمیم بر آن گرفتیم تا روش هایی که به شما کمک میکند تا در نرم افزار اتودسک مایا حرفه ای شوید را ذکر نماییم.در ادامه با ذکر این موارد خواهیم پرداخت.

چگونه در مایا حرفه ای شویم

چگونه در مایا حرفه ای شویم

از راهنمای نرم افزار استفاده کنید

حتی اگر سابقه کار با سایر نرم افزارها را نیز داشته باشید ،نباید از خوتان توقه داشته باشید که مدل های جامع و کاملی که در دیگر نرم افزارها تولید میکردید را در همین ابتدای مسیر با مایا خلق نمایید .در ابتدای مسیر ،قدم هایتان را کوتاه بردارید.سعی کنید از مدل های جزئی شروع کنید و با ظاهر برنامه آشنا شوید.ابزارها را بشناسید و طرز بکار گیری آن ها را فراگیرید.بدین منظور میتوانید از راهنمای نرم افزار کمک بگیرید و با اصطلاحات و ابزارها بصورت کلی آشنا شوید.این موضوع به شما کمک میکند ،زمانی که نرم افزار را برای الین بار باز میکنید محیط آن برایتان ناآشنا نباشد و کار با نرم افزار را بریتان راحت و لذت بخش نماید.

پیدا نمودن منابع

سعی نمایید تا جای ممکن منابع را پیدا نمایید.بدین معنا که در اینترنت عضو انجمن های نرم افزار مایا شوید و یا به گروه های مربوط به این نرم افزار بپیوندید.در این صورت اگر به مشکل و یا سوالی برخورد نمودید ،خواهید توانست با کمک عضوهای قدیمی تر و آشنا به نرم افزار مایا ،جواب بسیاری از سوالات خود را بگیرید.

کلیدهای میانبر را بشناسید

در هر نرم افزار کلیدهای میانبر با نرم افزار دیگر متفاوت است .بطور مثال در مایا کلید میانبر W برای انتقال ,و کلید E برای تغییر مقیاس بکار میرود.اما همین کلید ها در نرم افزار تری دی مکس کاربرد دیگری دارند.لذا اگر از نرم افزار دیگری قبلا استفاده میکردید و حال میخواهید از کلیدهای میانبر استفاده نمایید ،به این نکته توجه داتشه باشید که نباید توقع داشته باشید که کلیدهای میانبری که قبلا از آن ها استفاده میکرده اید ،همان کارایی را در مایا نیز داشته باشند.لذا میتوانید برای حل این مشکل لیستی از کلیدهای میانبر تهیه نموده و نسبت به شناختن این کلید ها از طریق تنظیمات نرم افزار اقدام نمایید.

آشنایی با اصطلاحات و نام ها

سعی نمایید تا با نامگذاری ها و اصطلاحات نرم افزار آشنا شوید .بطور معمول در نرم افزارهای مشابه مایا ،ابزارها با نام های متفاوتی نامگذاری شده اند.لذا برای دستیابی به هدف خود باید با نام ابزار ها و کارایی آن ها آشنا شوید. یکی از بهترین مثال ها دستور Extract در برنامه Maya است که در برنامه Blender با Selection نامگذاری شده، است و دستور Separate داخل Maya با دستور By Loose Parts داخل Blender نامگذاری شده است.

لیستی از پر کاربرد ها بسازید

سعی نمایید لیستی از مواردی که بیشتر بکارتان می آید تهیه نمایید تا بتوانید زودتر آن ها را فراگرفته و بکار ببرید.به عنوان مثال در مدلسازی مایا ابزارهای Bevel، Insert Edge، Loop، Bridge بیشتری کارایی را دارند.لذا این موارد را در اولویت یادگیری خود قرار دهید.

تنظیمات مایا

نحوه استفاده از ابزارها را فراگیرید

پس از تهیه لیستی از ابزار های پرکاربرد خود ،لازم است تا نحوه استفاده از این ابزار ها را آموزش ببینید .این آموزش از طرق مختلف قابل انجام که است که از مشاهده فیلم های آموزشی گرفته تا سرچ و جستجو در اینترنت و خواندن مقالات تا رفتن به کلاس های آموزشی را در بر میگیرد.اما از هرکدام که از این موارد که قصد آموزش را دارید ،سعی نمایید از منبعی معتبر آن را فراگیرید.بعنوان مثال اگر قصد خواندن مقالات را دارید ،این مقالات را به زبان انگلیسی مطالعه نمایید زیرا در زمان ترجمه ایرادات بسیار و در صورت کج فهمی مترجم ظفمنظور اصلی به شما منتقل نخواهد شد.همچنین در صورت انتخاب روش آموزش از طریق ثبت نام در کلاس ،سعی نمایید در موسسه ای معتبر که سابقه تدریس اساتید آن آموزشگاه زیاد است ،اقدام به شرکت در کلاس های آموزشی کنید که کلاس آموزش انیمیشن سازی در مایا می تواند به شما کمک کند.

ما در آموزشگاه حرفه ای مایا در تهران، با استفاده از متد روز ، شما را در این موضوع حرفه ای می کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقاله
چگونه در مایا حرفه ای شویم
نام مقاله
چگونه در مایا حرفه ای شویم
خلاصه
چگونه در مایا حرفه ای شویم - یا روش کسب تخصص در مایا ، عنوان مقاله امروز آکادمی پرتو است که به آن می پردازیم.
نویسنده
منتشر کننده
آموزشگاه کامپیوتر پرتو
لوگو