هک چیست؟

به بررسی نقاط ضعف یکه شبکه یا یک سیستم یا نرم افزار و نفوذ به آن را هک میگویند. هک کردن اصطلاحی است که روزانه آن را می شنویم و واقعا هم جز مهارت هایی است که ضریب هوشی بسیار بالایی می خواهد و شما با استفاده از هک می توانید حتی کسب درآمد هم کنید ، مقاله امروز آموزشگاه کامپیوتر در مورد هک است و می خواهد به شما بگوید که هک چیست.با ما همراه باشید.

هک چیست؟ - آشنایی با هک

هک چیست؟ – آشنایی با هک

CEH چیست ؟

CEH مخفف Certified Ethical Hacker یعنی مدرک هکرهای قانونمند که از یک سازمان نیویورکی در آمریکا می باشد.در این دوره یاد می گیریم که چطور با ابزارها کار کنیم و کجا چه راهی را برای تست نفوذ جهت دفاع و برقراری امنیت سیستم یا شبکه ای ، استفاده کنیم . البته این دوره مقدمه دوره های امنیت می باشد و درقبل از این دوره باید دوره های مایکروسافت (MCSA) و سیسکو (CCNA)را حتما مسلط باشد.این سازمان از  شرکتهای بزرگ از جملهMicrosoft ، IBM ، Xerox ، SONY ، Motorola ، Quantum ، Cisco و Verizon پشتیبانی می کند .

حالا بریم ببینیم اصلا هک چیست و هکر چه کسی هست و انواع هکر ها را معرفی کنیم:

هکر کیست

کسی است که بعد از سال ها تجربه میتواند نقاط ضعف سیستمی را برسی کند و به آن نفوذ یا آن را برطرف کنند . این افراد به 4 دسته تقسیم می شوند.

انواع هکرها

انواع هکرها

انواع هکر ها

  • کلاه سفید : از دسته هکرهایی هستند که که دارای تخصص امنیتی دارند به دنبال نقاط ضعف سیستم یا شبکه هستند و تلاش بر رفع آن ها می کنند .
  • کلاه سیاه : کسانی هستند که جهت منافع و ضرر رساندن به کاربر به طور غیر قانونی اقدام به هک می کنند.
  • کلاه خاکستری : این دسته از هکر ها ترکیبی از هکرهای کلاه مشکی و سفید هستند که عموما قصد تخریب نداشته و در برخی از اوقات به قصد یاد گیری ، همکاری با آن سیستم و یا کنجکاوی فنی دست به این گونه حملات هکری می زنند. در کل هدف این گروه از هکرها ، استفاده از اطلاعات سایر کامپیوترها به هرمقصودی است ولی صدمه ‌ای به کامپیوتر وارد نمی ‌کنند.
  • کلاه صورتی : این دسته ، شامل هکر های بی مزه و بی خاصیت هستند که عموما سواد برنامه نویسی نداشته و فقط به منظور جلب توجه دست به این کار می زنند که به آن ها لقب booter را داده اند. این دسته از هکرها در دنیای مجازی به وفور وجود دارد.

از خصوصیات یک هکر باید به زبان های برنامه نویسی از جمله پایتون ، جاوا اسکریپت ، پرل و زبان های سمت سرور مسلط باشد و همچنین مسلط بر دوره های CEH  ، PWK و … باشد.