مزایای یادگیری نرم افزار رویت

آموزشگاه معماری - آموزش حرفه ای رویت - آموزش نرم افزارهای معماری

نرم افزار رویت ،نرم افزاری است که در بین سایر نرم افزارهای معماری ،در زمینه مدلینگ ،به یک نرم افزار کلیدی در جامعه AEC تبدیل شده است و ما امروز در آموزشگاه کامپیوتر پرتو ، می خواهیم در مورد مزایای یادگیری نرم افزار رویت با شما صحبت کنیم.

نرم افزار رویت یک نرم افزار طراحی معماری است که موجب ایجاد تغییرات بسیاری در drafting و مدل سازی شده است.

میزان فروش بالای این نرم افزاردر بین سایر نرم افزارهای معماری ،نشان این است که در بین سایر نرم افزار ها محبوبیت زیادی را در بخش نرم افزارهای BIM دارد .(BIM به معنی مدلسازی اطلاعات ساختمانی)

اما نکته ای که برای دانشجویان معماری وجود دارد ،این است که یادگیری رویت یک انتخاب نیست.بلکه یک لزوم است.

طبق گزارش یکی از شرکت های معتبر در زمینه ساخت و ساز درسطح جهانی بنام BluEnt مزایایی برای نرم افزار رویت برشمرده شده که به شرح زیر است:

پیش نمایشی از ساختمان در مدلینگ BIM سه بعدی

در این نرم افزار مدلسازی پارامتریک برای طراحی مفهومی وجود دارد.معماران میتوانند به سرعت طرحی کلی از ساختمان را کشیده و آن را در اختیار مشتری قرار دهند تا در صورت نیاز تغییراتی را در طراحی اعمال نمایند.این تصاویر به طراحان این اجازه را میدهند تا ساختمانی که در آینده قرار است ساخته شود را ببینند و نواقص آن را پیش از ساخت رفع نمایند.

ایجاد تغییرات سریع ،بدون تکرار

در طول طراحی ساختار ساختمان و نقشه طبقات ،بشکلی دائم و منظم در حال تغییر است.اما در صورتیکه این طرح با رویت طراحی شده باشد ،اعمال تغییرات بسیار سریع است.همانطور که میدانید تمامی اجزای یک ساختمان من جمله برش ها ،پلان ها ،نماها و دیدها با یکدیگر مرتبط اند.لذا با اعمال هر تغییری که محیط های دیگر را متاثر نماید ،نرم افزار بطور خودکار این تغییرات را در محیط اعمال میکند و محیط را متاثر از تغییر ایجاد شده توسط شما به شما نمایش خواهد داد.

مجموعه ای بزرگ از کامپوننت های پارامتریک ساختمان

این نرم افزار شامل کامپوننت های پارامتریک بسیار زیادی است که به ما امکان این را میدهد بشکلی بسیارسریع در این کامپوننت ها تغییراتی را اعمال نماییم.علاوه بر این میتوان این کامپوننت ها را ذخیره نمود و در پروژه های دیگر از آن ها استفاده نمود و در زمانی که پروژه جدیدی را طرح ریزی مینمایید از این ابجکت های پارامتریک ذخیره شده به عنوان رفرنس برای مشتریان احتمالی خود بهره ببرید.

براورد دقیق متره و هزینه ها

یکی از مزایای استفاده از نرم افزارهای مدلسازی نظیر رویت ،تولید خودکار اندازه هاست.بدین معنی که در زمان تعریف یک پروژه میزان متریال مورد نیاز شما را برایتان تعریف مینماید که با توجه به آن میتوانید هزینه مورد نیاز خود را تخمین بزنید.

انعطاف پذیری بالا

بر خلاف نرم افزار اتوکد ،نرم افزار رویت این اجازه را به شما میدهد که داده های یک پروژه در فایل یک پروژه ذخیره شود.

این قابلیت به کاربران مختلف این امکان را میدهد که بر روی یک پروژه مختلف کار کنند وتغییرات را برروی آن ذخیره نمایند.علاوه بر این امکانات ،میتوان خروجی و ورودی های DWG، DXF، DGN، PDF، JPEG را گرفت.

برای استخدام و ورود به بازار کار معماری علاوه بر تحصیلات دانشگاهی،بایستی رویت را با شرکت در کلاس آموزش رویت و همچنین اتوکد را با شرکت در کلاس آموزش اتوکد یاد بگیرید و بتوانید با استفاده از آن وارد باز کار رویت شوید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *