قابلیت های کاربردی Windows 10

در طی 32 سال گذشته ،ویندوز به اشکال مختلفی حضور داشته و در طی این مدت آپدیت ها و ورژن های مختلفی را به بازار عرضه نموده است.امروز سعی داریم در این مقاله قابلیت های کاربردی Windows 10 ، که به جرات می توان گفت معروف ترین سیستم عامل دنیا از شرکت مایکروسافت هست را به شما معرفی کنیم.
مایکرو سافت ،پس از شکست در نسخه 8 ویندوز تصمیم به رفع مشکلات موجود در آن نمود و ویندوز 10 را به بازار عرضه نمود که توجه بسیاری را به خود جلب نمود.مایکروسافت در ویندوز 10 بسیاری از خطاهای ویندوز 8 را رفع نموده و امکانات بسیاری را به آن اضافه نمود.
اما در این مقاله به ذکر قابلیت های کاربردی Windows 10 میپردازیم:

قابلیت های کاربردی Windows 10

قابلیت های کاربردی Windows 10

حذف بدافزارهای مخرب
همواره یکی از مهم ترین نگرانی دانشجویان در کلاس آموزش icdl ،در ویندوز ، بحث امنیت ویندوز و ویروسی شدن و آسیب پذیر بودن این سیستم عامل است.
در مورد مایکروسافت باید گفت که فراز و نشیب های بسیاری را در مورد نرم افزارهای امنیتی پشت سر گذاشته است.در مورد ویندوز 10 میتوان گفت قابلیت بسیار کاربردی که وجود دارد این است که اگر مایل به خرید آنتی ویروس های محافظ را نداشتید میتوانید از آنتی ویروس پیش فرض ویندوز بنام ویندوز دیفندر Windows defender استفاده نمایید.
علاوه بر آن ابزار حذف نرم افزارهای مخرب بنام Malicious Software Removal نیز پس از نصب بصورت خودکار بر روی سیستم اجرا خواهد شد و در صورت شناسایی بدافزارها به کاربر اعلام اخطار میکند.

نمایش مجزای نرم افزارهای در حال اجرا
در ویندوز 10 میتوانید بطور همزمان از 4 برنامه در حال اجرا نمایش کامل بگیرید.علاوه بر این ویندوز به کاربر از برنامه هایی که بطور مخفیانه در حال اجرا هستند نیز گزارش هایی میدهد.همچنین پیشنهاد های هوشمندانه ای مبنی بر استفاده از دیگر نرم افزارها را برای استفاده از فضای خالی ،به کاربر میدهد.

جستجوی سریعتر
در ویندوز 10 ،فایل ها و فولدرهایی که بیشتر از دیگر فایل و فولدر ها مرور شده اند به خطر سپرده شده تا در زمان جستجو ،فولدرها پر بازدید تر در بالاتر نشان داده شوند.

بازیابی فضای دیسک از دست رفته
از دیگر امکاناتی که در ویندوز 10 موجود است قابلیت Disk Clean-up است که از هاردتان فایل های اضافه ،معیوب و یا بلا استفاده را پاک میکند.برای استفاده از آن تنها کافی است که نام آن ر در نوار ابزار تایپ نمایید و نتیجه اول را انتخاب نمایید .

قابلیت های ویندوز 10

اضافه کردن دکمه کار
در نوار Task دکمه ای جدید قرار داده شده که میتوانید بین برنامه های باز سوئیچ نمایید .توسط این دکمه میتوانید بین دسکتاپ ها به سرعت حرکت نمایید .در نسخه های قبلی ویندوز این کار با استفاده از دکمه Alt+Tab قابل اعمال بود.

دسکتاپ مجازی
در ویندوز 10 قابلیت دسکتاپ مجازی وجود دارد.بدین معنی که قادر خواهید بود برای امور مختلف ،دسکتاپ های مختلف را ایجاد نمایید .بدین منظور میتوانید بر روی دکمه Task view بر روی سمت راست باکس جستجو در نوار task کلیک نموده و دسکتاپ جدید ایجاد نموده و یا دسکتاپ های موجود را مدیریت نمایید و با کلیک بر روی دکمه ضربدر آن را ببندید.

به اشتراک گذاشتن فایل ها
در صورتیکه ویندوز سیستم شما 10 باشد ،دیگر نیازی به انتقال فایل ها بشکل سنتی attach کردن و ایمیل نمودن آن ها و یا انتقال از طریق فلش و … نیست .بلکه میتوانید فایل هایتان را بطور مستقیم از سیستم خود به سیستم دیگر افراد ارسال نمایید.
برای شروع باید به «Network & Internet» از قسمت تنظیمات بروید و بعد از انتخاب «HomeGroup» روی «Create a homegroup» کلیک و طبق دستور العمل ها رفتار نمایید.
پس از آن ویندوز از شما سوال میکند که کدامیک از دستگاه ها را مد نظر دارید تا توسط شبکه محلی انتقال فایل ها را انجام دهید و سپس رمزی برایتان به نمایش در میاورد تا دیگران نتوانند وارد شبکه شوند.

رکورد ویدئو از صفحه نمایش
یکی از قابلیت هایی که در ویندوز 10 وجود دارد و اکثر افراد از وجود آن بی اطلاع اند ،قابلیت ضبط ویدئو از صفحه نمایش است که میتوانید برای ضبط انواع نرم افزارها و بازی ها از آن استفاده نمایید .
برنامه Game DVR وظیفه رکورد ویدئو را بر عهده دارد.البته این امکان بشکل تخصصی برای انواع گیم ها تعبیه شده و گیمرها میتوانند بازی های خود را بشکل ویدئو با دیگران به اشتراک بگذارند.

تب های چشمک زن و نمایشی
این اعلان ها با اعلان های Notification area فرق دارد و تفاوت اصلی آن نمایش برای Task های مهم است .این تب ها در گوشه سمت راست بالایی صفحه نمایش نشان داده میشوند و کاربر را از یک واقعه فوری مانند نیاز به آپدیت سریع نرم افزار امنیتی آگاه میکنند.

برای حرفه ای شدن در ویندوز 10 ، پیشنهاد می کنیم در بهترین آموزشگاه icdl ثبت نام کنید و ما به شما کارکردن حرفه ای با ویندوز 10 را می آموزیم.
با ما همراه باشید.