زیبراش در طلا سازی

تاریخچه زیبراش به سال 1999 بر میگردد.زمانیکه کمپانی Pixologic  با خلق Zbrush غوغایی در زمینه نرم افزارها در رابطه با ساخت مدل های سه بعدی ایجاد شد و سر و صدای زیادی را در بین طراحان ایجاد کرد.زیرا تا قبل از آن هیچ کدام از نرم افزارهای طراحی سه بعدی نمیتوانستند جزئیات را به شکل زیبراش طراحی نمایند و مدل سه بعدی از طرح ارائه دهند و در نرم افزارهای طراحی پیش از آن ،این مدل رعایت نشده بود.در ایران به دلیل اینکه افرادی که در حوزه طراحی طلا و جواهر سازی از زیبراش استفاده میکنند ،کم هستند ،بازار کار خوبی در این عرصه وجود دارد.از خصوصیات بارز نرم افزار زیبراش این است که توسط کاهش محدودیت های تکنیکال ،دست کاربران را در ایجاد فرم باز میگذارد و این امکان را به کاربر میدهد که طراح بتواند با خیالی راحت به جنبه های زیبا شناسی و دیزایت طرح خود بپردازد.

امروز در بهترین آموزشگاه کامپیوتر ، می خواهیم در مورد کاربرد زیبراش در طلا سازی صحبت کنیم.

زیبراش در طلاسازی

زیبراش در طلاسازی

اینکه چرا باید و چرا معمولا در صنعت طلاسازی از زیبراش استفاده می کنند و اینکه کاربرد زیبراش در طلاسازی چیست بر می گردد به قدرت این نرم افزار در خلق اشیا مختلف.
قدرت نرم افزار زیبراش در خلق انواع شی ، یک قدر خارق العاده است و می توان با استفاده از این نرم افزار ، اشیایی را خلق کرد که به تقریبا با هیچ نرم افزار دیگری نمی توان به آن رسید.ما در کلاس آموزش زیبراش مخصوص طلاسازی ، همواره این موارد با به دانشجویان خود آموزش می دهیم و طراحی هایی که انجام می دهند، موجب حیرت خودشان می شود
و اما همانطور که تا بدین جای مقاله نیز متوجه شدید، در این مقاله قصد پرداختن به موضوع کاربرد زیبراش در صنعت طلا سازی را داریم ،با ادامه مطلب همراه ما باشید

عملکرد های سبک

میتوانید مدل های خود را توسط نرم افزارهای surface و NURBS طراحی نمود و به محیط زیبراش انتقال دهید. سپس توسط ابزار DynaMesh به آن ها حجم دلخواهتان را اعمال نمایید.
زیبراش معمولا برای پرداخت نهایی استفاده می شود.یعنی پس از اینکه طرح کلی نرم افزار خود را طراحی کردید، می توانید به سادگی یک آبجکت بسازید و آن را به زیبراش منتقل کنید و به سادگی با استفاده از ابزار های پیش بینی شده، اقدام به طراحی کنید.

طراحی سفارش

زیبراش دست شما را در طراحی باز میگذارد و اجازه اعمال هرگونه تغییراتی در طرح را به شما میدهد.بدین منظور میتوانید طرح های طراحی شده قبلی را نیز طبق سلیقه خود تغییر دهید و تغییرات مورد نظرتان را بر روی آن ها اعمال نمایید.
بهینه سازی برای چاپ های سه بعدی:
همانطور که در بالا نیز ذکر شد ،با استفاده از ابزار DynaMesh میتوانید حجم دلخواهتان را به طرح تولیدی خود اعمال نمایید.علاوه بر این میتوانید طرح خود را با استفاده از ابزار 3D Print Exporter طرح خود را به صورت سه بعدی تکمیل نموده و آماده خروج نمایید.بدین ترتیب طرح شما برای چاپ سه بعدی آماده میگردد.

محتوای قابل استفاده مجدد

در نرم افزارهای طراحی معمولا به منظور اجرای طرح ها مجبور هستید تا تغییرات را هر دفعه اعمال نمایید و وقت زیادی را بابت این مسئله صرف کنید.حال آنکه در زیبراش با در اختیار داشتن مجموعه قلم های IMM دیگر نیازی نیست تا طرح های خود را هر بار از اول طراحی نمایید و میتوانید قلم موهای مورد نیازتان را در این امکان ذهیره و در دفعات بعدی کار با نرم افزار از آن ها استفاده نمایید.بهنوان مثال میتوانید با 10 سنگ مختلف یک قلم موی جدید ایجاد نموده و از آن در طراحی های بعدیتان استفاده نمایید.

ایجاد بافت و نورپردازی

در نرم افزار زیبراش با توجه به اینکه میتوان بر روی طرح بافت ایجاد کرد و علاوه بر آن نورپردازی بسیار واقعی را اجرا نمود ،طراحی را بسیار به مدلی که در آینده ساخته خواهد شد نزدیک میکند به طوریکه طراحان زیبراش را بر دیگر برنامه ها نظیر Rhinoceros یا Matrix ارجح میدانند.در حقیقت انگار مدل خود را با استفاده از خمیر درست میکنید با این تفاوت که دست هایتان آلوده نمیشود!

کاربرد زیبراش در طلاسازی

نکاتی مهم در مورد استفاده از زیبراش در طلاسازی

• برجسته سازی یا حکاکی تصاویر امکان پذیر است.
• استفاده از طرح های مورد استفاده مجدد توسط قلم موهای IMM.
• طراحی نامحدود از طریق استفاده از DynaMesh که توسط آن میتوان مواردی را به طرح اضافه یا از آن کاست.
• امکان انتقال طرج از محیط زیبراش به محیط های دیگر یا انتقال از نرم افزارهای دیگر به محیط طراحی زیبراش.
• خروجی مدل ها کاملا سه بعدی است و توسط نرم افزارهای جانبی امکان پذیر است.

آکادمی پرتو ، مجری دوره های تخصصی آموزش زیبراش در طلاسازی و آموزشگاه زیبراش در شهر تهران می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *