آشنایی بافریم ورک های asp.net

اگر شما یکی از افراد برنامه نویس و بطور کلی یکی از توسعه دهندگان برنامه های تحت وب هستید ،بطور حتم .NET یکی از بهترین انتخاب هایی است که شما پیش رو دارید و سعی دارید بیشتر بخوانید پیرامون آشنایی بافریم ورک های asp.net .با آموزشگاه کامپیوتر پرتو همراه باشید

توسط .NETخواهید توانست به راحتی پروژه های بسیار بزرگ و پیچیده را توسعه داده و این امر با استفاده از LIBRARY های چند کاربره ،داینامیک و به روز آن امکان پذیر است.
Asp.net یک اپلیکیشن متن باز است که در سمت سرور بوده و در جهت طراحی و تولید اپلیکیشن های تحت وب کاربرد دارد.(وبسایت نیز نوعی اپلیکیشن یا برنامه تحت وب است).

اما در این مقاله قصد بررسی فریم ورک های Asp.net را داریم یا قصد آشنایی بافریم ورک های asp.net که توسط آن ها امر کد نویسی آسان تر شده و بسیار سریع تر به هدف خود خواهید رسید.

بطور کلی asp.net دارای سه فریم ورک است که توسط آن ها و با استفاده از هر یک از آن ها به تنهایی خواهید توانست برنامه جامعی را بدون استفاده از فریم ورک دیگر ایجاد نمود، بدون اینکه خللی در روند برنامه نویسی ایجاد گردد و یا در طول برنامه نویسی بخواهید از فریم ورک دیگری کمک بگیرید.
در واقع تفاوت آن ها در نوع برنامه هدف است و نه در کیفیت ارائه شده توسط هر یک از این فریم ورک ها.در واقع با توجه به اینکه دانش و مهارت شما در برنامه نویسی به چه میزانی است؟ چه نوع وبسایتی را مد نظر دارید و یا حتی با چه روشی میخاهید برنامه نویسی نمایید ،انتخاب یک فریم ورک را در حوزه برنامه نویسیتحت وب منجر خواهد شد. علاوه بر وبسایت ،خواهید توانست کلیه اپلیکیشن های تحت وب را با استفاده از این فریم ورک ها طراحی و تولید نمایید.

آشنایی بافریم ورک های asp.net

آشنایی بافریم ورک های asp.net

فریم ورک های asp.net عبارتند از :
• Asp.net MVC
• Asp.net Web Forms
• Asp.net Web Pages
تمامی فریم ورک های ذکر شده ،بر اساس .NET طراحی شده . مناسب Asp.net هستند.
در ادامه به بررسی این سه فریم ورک خواهیم پرداخت.

فریم ورک MVC

فریم ورک MVCنسبت به دو فریم ورک دیگر که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت ،پیچیده تر و جدید تر است.توسط این فریم ورک کنترلی کامل بر HTML خواهید داشت ضمن اینکه کد های آن از HTML کاملا جدا است.این ویژگی موجب خواهد شد تا روند طراحی سایت و یا اپلیکیشن ها و بروز رسانی و تغییرات مورد نظر با قابلیت های بسیار زیاد قابل اجرا باشد.برای یادگیری این فریم ورک، حتما باید بر html-css به صورت کامل مسلط باشید که برای این منظور می توانید در کلاس آموزش html-css  شرکت نمایید
یک طراح با استفاده از سیستم الگویی MVC خواهد توانست یک وبسایت داینامیک طراحی نموده و اجزای آن را کاملا مستقل از دیگر اجزا طرح ریزی نماید.علاوه بر این ها خواهد توانست کنترل کاملی نیز بر روی Markup ها داشته باشد و از آن طریق سایتی با سرعت بسیار بالا را طراحی نماید .
نکته : در صورتیکه سایت و یا اپلیکیشن خود را با استفاده از Asp.net MVC طراحی نمایید ،وب سایت شما با جدید ترین استانداردهای روز دنیا تجهیز شده و بروز رسانی و انجام تغییرات در آن ها به دلیل منفک بودن بخش های آن به راحتی امکان پذیر است.
برای فراگیری این فریم ورک می توانید در کلاس آموزش asp.net در آکادمی پرتو شرکت نمایید.

Asp.net Web Forms

فریم ورک Web Forms مناسب افرادی است که علاوه بر اینکه با برنامه نویسی آشنایی دارند ،در مورد توسعه سریع اپلیکیشن نیز آشنایی کافی داشته باشند.در این فریم ورک با در اختیار داشتن کتابخانه های قوی نحوه تعامل و کار با html را برایتان بسیار اسان ساخته است .
در صورت استفاده از این اپلیکیشن ،خواهید توانست سایتی حرفه ای و داینامیک را طراحی نمایید .علاوه بر این با دسترسی به پایگاه های داده خواهید توانست یک سایت را با سرعت بالایی طراحی نمایید.
بهترین آموزشگاه برنامه نویسی ، برای این مهم در کنار شما خواهد بود

فریم ورک های معروف asp.net

Asp.net Web Pages

کارایی این فریم ورک در جهت تجمیع کد هایی که شما نوشته اید و کد های HTML و قرار دادن تمامی این کد ها داخل یک فایل واحد.برای اینکه بتوانید با این فریم ورک کار نمایید لازم است با ASP کلاسیک آشنایی داشته باشید.علاوه بر این بهتر است که با PHP نیز آشنایی داشته باشید.نکته مهم در مورد این فریم ورک اینکه کار با فریم ورک WEB Pages نسبت به دو فریم ورک دیگر بسیار آسان تر است و نیاز به مهارت کمتری دارد.

کلاس آموزش طراحی سایت، به شما برای یادگیری این فریم ورک ها یاری می رساند.
فریم ورک asp.net web pages به همراه Razor syntax در کنار یکدیگر مسیری بسیار سریع و سبک را برای ترکیب کد های سورس سایت و html برای محتوای داینامیک سایت فراهم می اورند.شما در این فریم ورک خواهید توانست به اسای به پایگاه داده متصل شوید و با اضافه نمودن فیلم ،اتصال به شبکه های اجتماعی و … خواهید توانست قدمی بزرگ برای طراحی سایتی هرچه زیباتر همگام با استاندارهای روز دنیا بردارید.

آشنایی بافریم ورک های asp.net

در نهایت به این نکته اشاره نماییم که میتوانید از این سه فریم ورک در کنار یکدیگر نیز استفاده نمایید .به عنوان مصال میتوانید بخشی از سایت یا اپلیکیشن را که مشتری با آن در ارتباط است را با mvc طراحی نموده زیرا برروی markup ها تسلط کافی را دارد و در همان سایت ،طراحی دسترسی به داده ها و بخش های مدیریتی به دلیل کنترل بهتر داده ها توسط web form صورت پذیرد.امیدواریم توانسته باشیم گامی برداریم در جهت آشنایی بافریم ورک های asp.net . ما در آموزشگاه کامپیوتر پرتو ، اقدام به برگزاری کلاس آموزش asp.net mvc  می نماییم.می توانید در این کلاس هاس شرکت کنید

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *