کاربرد نرم افزار کورل

کاربرد نرم افزار کورل - دوره آموزشی کورل - کلاس آموزش کورل - آموزش کورل

یکی از پرطرفدارترین نرم افزارها در زمینه طراحی و گرافیک نرم افزار کورل است.این نرم افزار یک برنامه ویرایشگر برداری است.اما این بدان معنی نیست که بر روی تصاویر پیکسلی محدودیت دارد.در واقع استفاده از کورل در تصاویر وکتوری و پیکسلی است اما برای خلق تصاویر بشکل وکتوری عمل مینماید و تصاویر پیکسلی را ویرایش مینماید.استفاده از وکتورها این مزیت را دارد که در صورتیکه طرح را برای چاپ بخواهید مصرف نمایید ،دیگر نگران تغییر سایز آن نخواهید بود و در ابعاد کوچک و میلیمتری مانند چاپ بر روی کارت ویزیت مصرف دارد را شامل تا برای چاپ در ابعاد بزرگ بعنوان مثال بنر های شهری ،کاربرد دارد.

به کمک این نرم افزار و در صورتیکه کمی خلاقیت را چاشنی کار نمایید میتوانید تصاویری کاملا حرفه ای را طراحی و برای چاپ آماده نمایید.

نرم افزار کورل مزایای بسیاری دارد من جمله امکان لایه بندی پروژه ،جدول بندی ، امکان اضافه نمودن متون و تبدیل طرح به بیش از 100 فرمت تصویری که فرمت های فتوشاپ ،آفیس و PDF را شامل میشود.

استفاده از این نرم افزار برای طرح اشکال بسیار ظریف و نقشه های پیچیده به دلیل دارا بودن ابزارهای کاربردی و متنوع ،بسیار متداول است.

یکی از دلایلی که ازکورل بجای فتوشاپ استفاده میکنند عدم دندانه دندانه شدن تصاویر در آن است زیرا در صورتیکه تصاویر در فتوشاپ طراحی شوند به خاطر جلوگیری از این مشکل باید Resolution تصاویر را بسیار زیاد انتخاب نمود که به نوبه خود منجر به بروز مشکلات دیگری میشود.

اینکه طرح ها در کورل دراو بصورت برداری طراحی میشوند موجب دو مزیت میگردد:

  • فایل های این نرم افزار بسیار کم حجم تر از سایر برنامه ها است.بعنوان مثال حجم فایل در فتوشاپ بسیار بیشتر از فایل های کورل است.
  • کیفیت تصاویر ساخته شده توسط این نرم افزار بسیار بالاست بطوریکه هرچقدر بر روی تصاویر زوم کنید هرگز به پیکسل نخواهید رسید.

و اما به سراغ بیان کاربرد های متنوع نرم افزار کورل دراو برویم.

کاربردکورل

  • طراحی لوگو : بطور کلی از این نرم افزار برای طراحی انواع لوگو و آرم ها استفاده میشود.دلیل ارجحیت این نرم افزار نسبت به فتوشاپ و ایلاستریتور اسن است که نحوه ترسیم خطوط با بردار است لذا با یکبار طراحی لوگو در این نرم افزار دیگر نیازی به طراحی دوبار هدر دیگر نرم افزارها نیست زیرا علاوه بر اینکه خروجی های متنوعی را به ما عرضه میدارد ،امکان استفاده از آرم و لوگو را در ابعاد و موارد مصرف متفاوت به ما میدهد.من جمله استفاده از لوگو برای چاپ در ابعاد بسیار کوچک و میلیمتری و یا استفاده از آن در ابعاد بسیار بزرگ مانند بنرهای خیابانی و …
  • قابل استفاده در دستگاه های برش : در صورتیکه نیاز به برش محصولی مانند چرم را داشته باشید ،طرحی که مورد استفاده است حتما باید در محیط کورل طراحی شده باشد.در غیر اینصورت هرگونه خروجی و طرحی در کیفیت برش تاثیر منفی گذاشته و حاصل کار را دچار دندانه دندانه شدگی میکند.علاوه بر این برای انواع چاپ های سرد نظیر سیلک و یا تامپو و لیزر نیز ایز این نرم افزار جهت طراحی استفاده میشود و دیگر خرجی ها دچار رنجه دار شدن تصویر و کیفیت پایین چاپ خواهند گردید.
  • طراحی چاپ : درست است که طراحی در فتوشاپ برای انواع پوستر ،کارت ویزیت ،بروشور کاتالوگ و … استفاده میشود اما به دلیل پیکسلی بودن تصویر حاصله در فتوشاپ ،بهتر است که از نرم افزار کورل در طراحی مواردی این چنینی استفاده گردد.
  • طراحی مجلات : به دلیل استفاده از templateها و صفحات آماده ،مناسب طراحی برای انواع مجلات و روزنامه ها است.
  • طراحی صفحات وب :از نرم افزار کورل برای طراحی صفحات وب در کنار نرم افزارهای دیگری مانند flash و … استفاده میگردد.
  • طراحی پارچه و … : کاربرد این نرم افزار در کارخانجات نساجی برای نقش های چاپی بر روی انواع پارچه ها نیز به چشم میخورد.

اگر به دنیال شغل در زمینه گرافیک کامپیوتری هستید، پیشنهاد میکنیم ابتدا دوره آموزشی فتوشاپ را بسته به شغل مورد نظرتان بگذرانید و نمونه کار فتوشاپ قابل توجهی را در رزومه خود ثبت نمایید و سپس دوره آموزشی کورل را بگذرانید .

این دو نرم افزار گرافیکی بسیار پرکابرد بوده و تسلط شما به این دو نرم افزار موجب ورود به بازارکار خواهد شد.

آموزشگاه کامپیوتر پرتو با تدریس عملی و پروژه محور دوره های آموزشی گرافیک سعی دارد به شما در ارائه نمونه کار گرافیک کمک کند تا رزومه شما قابل توجه کارفرمایان قرار گیرد.

نمونه کار کورل 

0 پاسخ ها

سوال خود را مطرح نمایید

در صورت تمایل در بحث شرکت کنید
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقاله
کاربرد نرم افزار کورل
نام مقاله
کاربرد نرم افزار کورل
خلاصه
اگر به دنیال شغل در زمینه گرافیک کامپیوتری هستید، پیشنهاد میکنیم ابتدا دوره آموزشی فتوشاپ را بسته به شغل مورد نظرتان بگذرانید و نمونه کار فتوشاپ قابل توجهی را در رزومه خود ثبت نمایید و سپس دوره آموزشی کورل را بگذرانید .
نویسنده
منتشر کننده
آموزشگاه گرافیک پرتو
لوگو