8 افزونه کاربردی فایرفاکس برای طراحان و توسعه دهندگان وب – قسمت اول

اگرچه امروزه سهم استفاده از موزیلا فایرفاکس به علت ظهور گوگل کروم و برخی تغییرات مشکوک زیر ساخت های مرورگر توسط بنیاد موزیلا کاهش یافته است، با این حال هنوز هم هستند کسانی که متعصبانه از این مرورگر با توجه به امنیت بالا و افزونه های خوب آن دفاع میکنند و پایبند آن هستند و به کروم کوچ نکرده اند.
همواره طراحان وب سایت ها، به دنبال ابزارهایی هستند که زمان استفاده در هنگام توسعه و ایجاد وب سایت ها آن ها را کمک کنند تا بتوانند سرعت خود را در هنگام کار، بالاتر ببرند. در این مقاله نیز ما با توجه به همین موارد، تعدادی افزونه بسیار مفید و کاربردی موزیلافایرفاکس را به شما معرفی میکنیم تا شما هم با استفاده از آن ها، بازدهی خود را بالا ببرید. پس تا انتهای این مقاله کاربردی همراه ما باشید.

8 افزونه کاربردی فایرفاکس برای طراحان و توسعه دهندگان وب

1- BuiltWith

این افزونه فوق العاده به شما فناوری هایی که در وب سایت بکار رفته شده است را نمایش میدهد. پس از نصب این افزونه و با کلیک بر روی آن شما اطلاعات کاملی از وب سایت پیش روی خود خواهید داشت. منظور ما اطلاعات زیرساختی است.

8 افزونه کاربردی فایرفاکس برای طراحان و توسعه دهندگان وب

2- User Agent Switcher

با استفاده از این افزونه شما میتوانید زمانیکه میخواهید یک کاربری دیگر بسازید به سادگی هرچه تمام تر این کار را انجام دهید و رابط کاربری مرورگر را عوض کنید و امکانات جدیدی را امتحان کنید.

8 افزونه کاربردی فایرفاکس برای طراحان و توسعه دهندگان وب

3- Greasemonkey

این افزونه از محبوب ترین افزونه های فایرفاکس است. با استفاده از این افزونه جالب شما میتوانید کدهای جاوااسکریپت خود را به وب سایت مورد نظرتان وارد کنید و هربار که سایت مورد نظرتان را باز میکنید، تغییراتی که خود به آن سایت داده اید را مشاهده نمایید. البته نکته ای که مشخص است این است که این تغییرات فقط بر روی مرورگر شما اعمال میشود.

8 افزونه کاربردی فایرفاکس برای طراحان و توسعه دهندگان وب

4- JSON View

این افزونه فایل های json را برای شما نمایش میدهد. این فایل ها، استاندارد های باز هستند که برای انسان و ماشین ساختاری خوانا دارند و میتوانند داده ها را بین مرورگر کاربر و دیتابیس جابه جا کنند که از مهم ترین کاربردهای این گونه فایل ها در تکنولوژی آژاکس (ajax) استفاده میشود.
در اینجا قسمت اول این مقاله به پایان رسید. با ما همراه باشید تا در قسمت دوم این مقاله 4 مورد دیگر از افزونه های فوق العاده کاربردی در فایرفاکس را به شما معرفی کنیم.