مهارت های لازم برای استخدام

مهارت های لازم برای استخدام - دوره های آموزشی کامپیوتر- آموزشگاه کامپیوتر

اگر به تازگی بدنبال یک کار میگردید ، قصد تغییر شغل فعلی خود را دارید و یا حتی میخواهید در کار فعلی خود پیشرفت نمایید علاوه بر دانش و تخصص ،مهارت هایی وجود دارند که در رسیدن به موفقیت شما تاثیر بسزایی دارند.برخی از این مهارت ها ریشه در ذات شما و رفتار و خلق و خویتان دارند که تغییر آنها کمی دشوار است و برخی دیگر اکتسابی است و برای فراگیری آنها نیاز به تلاش و تمرین است.

در این مقاله قصد بررسی موارد و مهارت هایی را داریم که در صورتیکه از آنان برخوردار باشید ، با شانس بیشتری برای استخدام مواجه خواهید بود…

مهارت های لازم برای استخدام:

 1. روابط عمومی بالا

برای پیشرفت در کار و موفق بودن در محیط کار یکی از مواردی که دیگر موارد را تحت شعاع قرار میدهد ،برخورداری از روابط عمومی قوی است.برخورداری از یکسری اطلاعات کلی روانشناسانه در مورد افراد میتواند به شما کمک نمایند.بعنوان مثال در زمانیکه در زمان مصاحبه سوالی شما را ناراحت کرد ،نباید رفتار تندی نشان دهید و با تذکری ساده به فرد مقابل بفهمانید که از این سوال ناراحت شده اید.همچنین طرز لباس پوشیدن شما و اینکه بدانید در چه محیطی چه پوششی داشته باشید نیز جزئی از دانش های روابط عمومی است.علاوه بر این وقت شناسی از مواردی است که در فرد متقابل تاثیر بسزایی دارد و شخصیت شما مورد ارزیابی قرار میدهد.

 1. زبان انگلیسی

در برخی از مشاغل برخورداری از دانش آشنایی به زبان انگلیسی رابطه مستقیمی با وظایف کارمند دارد ،بعنوان مثال در شرکت های هواپیمایی که ممکن است مراجعین آنها افراد غیر ایرانی باشند ،یکی از شرایط استخدام اشنایی کامل با زبان انگلیسی است.اما در اکثر مواقع ،برای استخدام شدن داشتن مدرکی مانند تافل و آیلتس نیاز نیست و همینکه آشنایی کلی با زبان انگلیسی داشته باشید کفایت میکند.پر واضح است که هرچه میزان تسلط شما با این مورد بیشتر باشد ،امتیازی مثبت برایتان در نظر رفته خواهد شد.

 1. کامپیوتر

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و همه گیری انجام کارها توسط کامپیوتر ،در صورتیکه با کامپیوتر آشنایی نداشته باشید بطور حتم رزومه شما بدون بررسی کنار گذاشته خواهد شد.حتی اگر قصد استخدام در پایین ترین سطح از مشاغل را داشته باشید باید قادر باشید یک سری از امور را با کامپیوتر انجام دهید.یکی از مهارت هایی که برای ورود به هر سازمان یا بخشی لازم است با آن آشنایی داشته باشید ،مهارت های هفتگانه یا icdl  است.در این پکیج مواردی چون طرز کار با ویندوز ،اینترنت ،excel  ،access ، word  ، power poit  و out look وجود دارد که جزء ابتدایی ترین مواردی است که فرد حین کار با کامپیوتر لازم است با آنها آشنایی داشته باشد.

 1. رزومه نویسی

برای اینکه بتوانید پس از مصاحبه حضوری ،که نمیتوانید از خود دفاع کنید ،نیز موفق عمل کنید ،لازم است رزومه مناسبی را طراحی نمایید.یک رزومه مناسب تمامی مواردی که شما در آن مهارت دارید را در بر دارد.در رزومه خود باید سعیتان بر این باشد که تمامی مهارت های مرتبط با آن شغل را ذکر نمایید .اما در صورتیکه مهارتی مرتبطت با آن شغل ندارید بهتر است به ذکر مهارت های کلیدی خود بپردازید.این مهارت ها عبارتند از :

 • مهارت های مرتبط با شغل : این گونه مهارت ها نیازمند آموزش و تمرین در یک حوزه خاص هستند . بصورت تخصصی دنبال میشوند.بعنوان مثال اگر قصد استخدام در سمت یک برنامه نویس را دارید باید زبان هایی که با آنها آشنایی دارید مانند JAVA ,PHP,Asp.Net , Html ,Css و … را ذکر نمایید.
 • مهارت های قابل انتقال : این دسته از مهارت ها جزو مهارت هایی هستند که در یک حوضه تخصصی بدست آمده اند اما میتوان در دیگر موارد و حوزه ها نیز از آنان استفاده نمود.بعنوان مثال در صورتیکه حرفه شما گرافیک بوده است میتوانید از این زمینه در طراحی گرافیک یک سایت ،در سمت کاربری وبسایت استفاده نمایید.
 • مهارت های تطبیقی :این دسته از مهارت ها کاملا به شخصیت افراد وابسته است و به آموزش ربطی ندارد.بنابراین تشخیص اینگونه از مهارت ها کمی مشکل است و در محیط خود را نشان میدهند.
 1. فن مذاکره

شاید فکر کنید که دانش اصول مذاکره تنها برای مشاغلی است که مستقیما با مشتری سر و کار دارند و برای مشاغل عادی کارمندی نیاز به این فن نیست.اما شما در هر شغلی که قصد اشتغال را دارید باید بتوانید از پس نیازها و انتظارات خود برایید و خواسته های برحق خود را بشکلی منطقی بیان نمایید.بسیارند افرادی که در محیط کاری خود با وجود تلاش های بسیار ،نادیده گرفته میشوند زیرا نمیتوانند توسط فن بیان خوب خواسته های خود را به گوش مدیرانشان برسانند.

تا بدینجای مقاله مواردی را بررسی نمودیم که با برخورداری از آنان میتوانید در زمان مصاحبه شانس بیشتری را برای استخدام داشته باشید.اما در ادامه قصد داریم مواردی را بررسی نماییم که در صورتیکه در یکی از آن ها بتوانید مهارتی را کسب نمایید ، آینده شغلی شما تضمین خواهد شد زیرا این مهارت ها ،مورد نیاز همیشگی جامعه است و هرگز بازار کار آنها اشباع نخواهد شد.

 1. مهارت های فنی و حرفه ای

اینگونه مهارت ها از تنواع بالایی برخوردارند.از نصب و تجهیز سیستم های کامپیوتری گرفته تا تجهیزات مکانیکی ،الکترونیکی ،اتومبیل و اموری از این دست جزو مهارت های فنی هستند.

 1. مهارت حل مشکل

برخی از مشاغل نیازمند تصمیمات مدیریتی نظیر حل مشکلات را دارند.افرادی که مشکلات را به سرعت تشخیص میدهند و برای آن ها راه حل درستی را ارائه میدهند.این افراد در مشاغلی چون مدیریت روابط عمومی ،مشاوره مدیریت ،مدیریت بازرگانی و یا در علوم پزشکی میتوانند استخدام شوند.

 • مهارت های کامپیوتری و برنامه نویسی

امروزه کمتر کاری است که با کامپیوتر سرو کار نداشته باشد.همچنین دربسیاری از شرکت ها برای پشتیبانی بر برنامه های خود بصورت اختصاصی نیازمند یک برنامه نویس حرفه ای هستند.زبان هایی که امروزه در بخش های مختلف به کمک برنامه نویسان میایند عبارتند از : C++ , SQL SERVER , JAVA . VISUAL BASIC , UNIX  و HTML

 1. مهارت های مدیریت مالی

از جمله مواردی که میتوان بهجرات گفت تمام شرکت ها به آن نیاز دارند ،افرادی است که امور مالی سر و کار دارند.حسابدار ،کارگزاران سرمایه و یا برنامه ریزان مالی از جمله این افراد هستند.

 1. مهارت دانش زبان خارجی

با گسترش روابط بین المللی و نیاز شرکت ها به مبادله با شرکت های خارجی ،برخورداری از دانش زبان خارجی یکی از مواردی است که کشورهایی که مبادلات خارجی دارند بدان وابسته هستند.

اگر شما نیز به دنبال شغل و استخدام شدن در سمت مورد نظرتان هستید ، باید دوره های آموزشی مربوط به شغل مورد نظرتان را بگذرانید و دارای رزومه کاری قوی باشید.

استخدام در سمت برنامه نویس :

اگر میخواهید برنامه نویس حرفه ای شوید باید دوره های آموزشی زیر را گذرانده باشید و دارای نمونه کارهای قابل قبول باشید.

دوره های آموزشی برنامه نویسی :

*دوره آموزشی html& css

*دوره آموزشی بوت استرپ

*دوره آموزشی جاوااسکریپت و جی کوئری

*دوره آموزشی php  و یا asp.net و یا دوره آموزشی اندروید و یا دوره آموزشی ios

اگر میخواهید یک طراح وب سایت حرزفه ای شوید باید دوره های آموزشی زیر را بگذرانید.

دوره های آموزشی طراحی وب سایت (طراحی قالب)

*دوره آموزشی html& css

*دوره آموزشی بوت استرپ

*دوره آموزشی جاوااسکریپت و جی کوئری

اگر میخواهید به عنوان یک گرافیست حرفه ای استخدام شوید باید دوره های آموزشی زیر را بگذرانید.

دوره های آموزشی گرافیک کامپیوتری

*دوره آموزشی فتوشاپ بازار کار

*دوره آموزشی فتوشاپ پیشرفته

*دوره آموزشی فتوشاپ آتلیه و عکاسی

*دوره آموزشی کورل

*دوره آموزشی ایندیزاین 

*دوره آموزشی ایلاستریتور

اگر میخواهید به عنوان تدوین و ساخت انیمیشن استخدام شوید باید دوره های آموزشی زیر را بگذرانید.

*دوره آموزشی افترافکت

*دوره آموزشی پریمیر و ادیوس

*دوره آموزشی انیمیشن سازی دو بعدی

*دوره آموزشی زیبراش

0 پاسخ ها

سوال خود را مطرح نمایید

در صورت تمایل در بحث شرکت کنید
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقاله
مهارت های لازم برای استخدام
نام مقاله
مهارت های لازم برای استخدام
خلاصه
اگر شما نیز به دنبال شغل و استخدام شدن در سمت مورد نظرتان هستید ، باید دوره های آموزشی مربوط به شغل مورد نظرتان را بگذرانید و دارای رزومه کاری قوی باشید.
نویسنده
منتشر کننده
آموزشگاه کامپیوتر پرتو
لوگو