استفاده زیاد از افزونه ها در وردپرس

استفاده زیاد از افزونه ها در وردپرس

سلام. امروز با قسمت دوم مقاله بررسی تاثیر افزونه ها در سایت های وردپرسی در خدمت شما هستیم تا دیگر مواردی که جهت افزونه ها، در وردپرس مفید است که بدانید را با هم بررسی کنیم.

سومین نکته استفاده از افزونه های معتبر است. زیرا استفاده از افزونه هایی که سازنده معتبری ندارند، میتواند باعث ایجاد خرابی و یا نقض امنیتی سایتتان شود. بسیار پیش آمده است که استفاده کردن از افزونه هایی که منابع معتبری نداشتند، باعث هک شدن سایتی که از آن ها استفاده میکرده، شده است.

استفاده زیاد از افزونه ها در وردپرس  - آموزشگاه طراحی سایت

استفاده زیاد از افزونه ها در وردپرس – آموزشگاه طراحی سایت

پس سومین نکته نیز استفاده از افزونه ها از منابع مورد تایید و از سازنده های معتبر است.

چهارمین نکته بروزرسانی مداوم افزونه ها است. بسیار پیش آمده که افزونه ای که حتی از منبع معتبری هم تهیه کرده اید، دچار یک باگ نرم افزاری شود که هکرها بتوانند با استفاده از همان رخنه، در سایت شما نفوذ کنند. که شرکت های معتبر سازنده افزونه، به سرعت با انتشار آپدیت، این نواقص را رفع میکنند و اگر شما افزونه خود را آپدیت نکنید، هکر بسیار ساده میتواند با استفاده از همان باگ، کنترل سایت شما را در دست بگیرد.

پس چهارمین نکته نیز، بروزرسانی مداوم افزونه ها است.

استفاده زیاد از افزونه ها در وردپرس

استفاده زیاد از افزونه ها در وردپرس

اگر تمامی نکاتی که در بالا گفته شد را رعایت کنید، احتمال اینکه سایتتان کند و یا هک شود، بسیار پایین می اید. اما هیچ گاه امنیت در دنیای وب مطلق نیست. و تنها کاری که ما میتوانیم برای در امان ماندن از این حملات داشته باشیم، رعایت نکاتی است که به آنها اشاره کردیم تا با استفاده از این روش ها بتوانیم حداقل امنیت سایت وردپرسی خود را برقرار نمائیم. به هر حال هیچگاه امینت به طور 100 درصد در وب برقرار نیست و هکرهایی وجود دارند که برای هک کردن سایت ما، به آسانی از همه ی راه های گفته شده جهت جلوگیری از هک سایت عبور کرده و سایت ما را در اختیار خود میگیرند. امیدواریم با مطالعه این مقاله، توانسته باشیم، گامی در افزایش امنیت سایت وردپرسی شما برداشته باشیم.