آموزش عناصر در HTML

آموزش عناصر در HTML

  

   آموزش عناصر در HTML

  • تعریف عناصر در HTML

  • آموزش ساختار عناصر در HTML

هر صفحه وب (HTML) با تگ <HTML> شروع و به تگ بسته </HTML> ختم می شود . در واقع با این عنصر به مرورگر می گوییم که اولا با یک صفحه از نوع HTML روبروست ثانیا صفحه با تگ باز <HTML>  شروع و با تگ پایانی <HTML>  پایان می یابد .

در داخل عنصر html دو عنصر اصلی صفحه وجود دارد :

 

عنصر<head>: این عنصر که قسمت head (سر) صفحه را مشخص می کند حاوي اطلاعاتی در مورد صفحه است .اطلاعات فایل css ،  اطلاعات مورد نیاز موتر های جستجو و همچنین متاتگ ها همگی در این بخش می آیند. به عنوان مثال می تواند شامل عنوان و توضیحاتی درمورد آنچه در قسمت بدنه آمده است باشد . این قسمت از تگ <head> و تگ بسته </head> و هر چیزي بین آن ها تشکیل می شود .

عنصر <body> : مشخص کننده ي بدنه صفحه است و در واقع حاوي اطلاعاتی است که قرار است در پنجره مرورگر نمایش داده شود . این قسمت از تگ </body> و تگ بسته </body> و هر چیزي بین آن ها قرار گیرد در صفحه نمایش داده می شود.

معمولا آنچه که در قسمت head صفحه قرار می گیرد در صفحه نمایش داده نمی شود اما هر آنچه که در قسمت body قرار می گیرد در صفحه نمایش داده خواهد شد . (البته خیلی از مرورگر ها از این قانون پیروي نکرده و رفتار هاي متفاوتی از خود نشان می دهند . )

سه عنصر <html>  و <head> و <body> با هم ساختار اصلی یک صفحه وب را تشکیل می دهند . مثال زیر ساختار اصلی یک صفحه را نمایش می دهد :

<html>

                <head>

</head>

<body>

</body>

</html>

 

  • آموزش عناصر تهی و غیر تهی در HTML

 

تگ ها دو نوع هستند.

تگ های تهی و غیر تهی…بر خلاف اسمشان اما تگ های تهی بسته نمی شوند و باز می مانند همیشه اما تگ های غیر تهی همواره باید بسته شوند.

تگ های غیر تهی بر محتوا اعمال می شوند و تگ های تهی معمولا برای ورود اشیا استفاده می شوند و یا دستورات یک مرحله ای هستند.

ساختار تگ غیر تهی:

<tagname>  محتوا   < /tagname>

ساختار تگ تهی:

</tagname>  و یا  <tahname>

   که خب در ابتدای معرفی هر تگ ذکر می کنیم که تهی هستند یا غیر تهی.و شما باید دقت نمایید که در کجا از کدام تگ استفاده می کنید چرا که اگر در توستن تگ ها دقت نکنید قطعا در استفاده از CSS  به مشکل بر می خورید.به هر حال تگ ها تنها المانی هستند که شما دائما با آنها در ارتباط هستید پس باید به درستی آنها را بشناسید.البته در بسیاری از منابع آمده است که تگ ها را حتی اگر نبندید کار خواهند کرد که درست است اما فقط اجرای درستی دارند و در نهایت نتیجه ی درستی را در اختیار ما قرار نمی دهند.

همچنین همواره به باز و بسته بودن تگ ها و آن علامت /  دقت کنید.این همه تاکید بنده بر این تگ ها به خاطر این است که بارها مشاهده کرده ام که شاگردان بدون هیچ    دلیلی در نوشتن تگ ها دچار اشتباه می شوند.پس در نوشتن این تگ ها لطفا نهایت دقت تون رو کنید که به اشتباه نیفتید….

اشتباه نوشتن تگ ها بعضا باعث عدم اجرای صحیح آنها می شوند و ایجاد دردسر می کند.

Tag ها از سه قسمت تشکیل می شوند :

  1. یک علامت کوچکتر (<)
  2. نام تگ
  3. یک علامت بزرگتر (>)

<tagname>

 

تگ ها معمولا به صورت جفتی به کار می روند و ساختار جدیدي به نام عنصر (Element) را تشکیل می دهند . به مثال زیر دقت نمایید

 

<tagname>محتوا ی مورد نظر شما</tagname>

 

 

  • آموزش تگ شروع و تگ پایان عناصر در HTML

 

یک عنصر از سه قسمت اصلی تشکیل می شود .

تگ آغازین (openning Tag) ، محتواي تگ (که می تواند یک متن ساده ، یک عنصر دیگر و یا خالی باشد) و

تگ پایانی (closing Tag) .

به ساختار تگ پایانی توجه کنید که تفاوت آن با تگ آغازین علامت / ي است که قبل از نام تگ در تگ پایانی می آید

 

 

 

[download id=”4604″]

 

0 پاسخ ها

سوال خود را مطرح نمایید

در صورت تمایل در بحث شرکت کنید
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *